Ako znížiť náklady vašej firmy na IT o tisíce eur

Neviete sa rozhodnúť, či zamestnať vlastného IT špecialistu, alebo si objednať IT služby externej firmy? Najradšej by ste si vybrali efektívne riešenie, ktoré vás bude stáť menej peňazí. Ukážeme vám, čo potrebujete, aby ste mohli mať interný IT tím, a tiež, na čom všetkom môžete ušetriť, ak sa rozhodnete pre externú správu IT. Čítajte ďalej a rozhodnite sa, čo bude pre váš biznis najlepšie.

Neustály monitoring celého IT systému

Povedzme, že vlastníte malú firmu. Poviete si, že vám postačí jeden človek na správu vašej IT infraštruktúry. Naozaj?

Pokiaľ zamestnávate jedného IT špecialistu, musíte počítať s tým, že tento človek nebude dostupný 24/7. Nie je stroj. Je to človek, ktorý má nárok na dovolenku, má právo byť chorý a navštíviť lekára a v neposlednom rade má nárok sa v noci vyspať.

Vypadne vám systém v prvý deň jeho dovolenky. Čo budete robiť? Ste vy a váš biznis pripravení na týždňový výpadok? Pri výpadku jediného servera môžete za pár dní prísť o tisíce eur.

V prípadne externej správy IT infraštruktúry, máte garantovanú reakčnú dobu a termín vyriešenia problému. Nemusíte sa o nič starať.

case1 (1)

Nižšie náklady na ľudí, školenia i technológie

Priemerné náklady na jedného IT špecialistu vo firme sú 1 800 eur. A to sme do tejto sumy nezahrnuli investície do potrebného technického vybavenia a vzdelávania, keďže oblasť informačných technológií rýchlo napreduje. Váš IT špecialista nemôže zostať pozadu.

A čo ak ich potrebujete viac? Správa počítačov, sietí, serverov, oprava hardvéru. IT je tak široká oblasť, že jeden človek nemôže byť odborníkom na všetko. Preto by ste mali interne zamestnávať hneď niekoľkých IT špecialistov. Ste pripravený financovať kompletné IT oddelenie?

Pri externej správe IT máte k dispozícii celý, pravidelne školený tím aj s potrebným technickým vybavením.

Odbornosť na všetkých frontoch

Ako sme už spomenuli, informačné technológie sú príliš široká oblasť na to, aby ju zvládol jeden človek. K IT patrí hardvér, softvér, siete, servery, bezpečnosť a mnoho ďalších častí.

Avšak v malej alebo strednej firme sa vám neoplatí zamestnávať odborníkov na všetky tieto oblasti. Už len preto, že nebudú dostatočne vyťažení.

Ak vám IT služby poskytuje externá firma, máte všetkých týchto odborníkov k dispozícii iba vtedy, keď je to reálne nutné.

Externá firma vám môže značne znížiť náklady na správu IT systémov. Dodá vám dostatočný počet odborníkov, ktorých v danej situácii potrebujete. Vyškolí ich za vás a „vyzbrojí“ ich technickým vybavením. Navyše vďaka proaktívnemu monitoringu zistí existujúce chyby vo vašej IT infraštruktúre ešte skôr, ako sa negatívne prejavia. A vy sa môžete bez problémov sústrediť na váš core biznis.

case2 (1)